Главная | Регистрация | Вход Приветствую Вас Гість | RSS
Меню сайта
Категории каталога
Мои статьи [88]
Мини-чат
Наш опрос
Які новини ви хлтіли б бачити на нашому порталі?
1. Світ музики та кіно
2. Про події в місті
3. мені пох.. які, я читати не вмію
4. Будь-які
5. Політичні
Всього відповідей: 34
Главная » Статьи » Мои статьи

Луцьк-сучасне місто
Луцьк – обласний адміністративний центр Волинської області, займає площу понад 42 кв.км. Із заходу на схід і з півночі на південь він розкинувся відповідно на 10 і 15 км. Кількість мешканців станом на 1 січня 2007 року становить 206 тисяч 600 осіб. Місто знаходиться на північному заході України, у 150 км від кордонів з Польщею та Білоруссю. 452 км першокласної траси міжнародного сполучення віддаляють  Луцьк від столиці  України – Києва.

Київський майданЛуцьк – стародавнє місто, яке впродовж століть формувало свої традиції самоврядування, виробництва і торгівлі.  Найбільшими промисловими підприємствами міста є ВАТ „Луцький автомобільний завод”, ВАТ „Луцький Підшипниковий завод”, ВКФ „Луцьккондитер”, Луцький спиртогорілчаний комбінат, ВАТ „Луцьк Фудз”, ВАТ „Хліб”, ТОВ „Модерн-Експо”, ЗАТ СП „Теріхем Луцьк”, ВАТ „Електротермометрія”. Економічний потенціал промисловості міста формує машинобудівна галузь. Її продукція в загальноміському обсязі реалізації займає 72,5%.

Луцьк – місто-технопарк сучасного автомобілебудування з розвиненою інфраструктурою, Сприятливий  для бізнесу  клімат приваблює  прямі іноземні інвестиції. В цілому на підприємства Луцька  від початку інвестування, тобто з 1994 року по 1 січня 2007 року, надійшло 223,4 млн. дол. США. Найбільше інвестицій отримано з Великої Британії - 107,4 млн.дол. США і Польщі – 68,6 млн. дол. США. Найбільші торговельні партнери Луцька –  Російська Федерація, Німеччина, Польща, Італія. Сьогодні в Луцьку функціонує понад 400 промислових та 770  торгових підприємств. У місті діє 19 ринків – найбільші з них Центральний та Завокзальний, де відбувається торгівля сільськогосподарською продукцією, продовольчими та непродовольчими товарами. Один з найбільших в Україні автомобільний ринок теж знаходиться  в Луцьку по вулиці Єршова.  Швидко розвивається інфраструктура банків – їх в обласному центрі налічується більше 30. Середня заробітна плата в місті на 1 червня цього року становила 1064 гривні.  


Залізницею Луцьк сполучений не лише з Києвом, Львовом, Сімферополем, Одесою, Чернівцями, а й з Берліном та Варшавою. Автобусне сполучення з іншими містами України та населеними пунктами всередині області здійснюється через дві автостанції, як розміщені у різних частинах міста. Луцьком  курсують тролейбуси і маршрутні таксі. Понад 30 тисяч одиниць автотранспорту перебуває у власності лучан.

Старе місто Луцьк сучасний умовно ділять на Старе і Нове місто. Старе місто –  це історико-архітектурний заповідник, де розміщені пам’ятки архітектури ХІІ-ХVIII століття. І одна з них, Верхній Луцький замок, входить  в десятку найдавніших фортифікаційних споруд Західної Європи. Саме там 1429 року  відбувся з’їзд європейських монархів. Нині замок став популярним сценічним майданчиком для багатьох кінематографістів, зйомок різноманітних музичних кліпів. Зірка Євробачення Руслана Лижичко на мурах луцької фортеці розпочинала реалізацію свого гучного проекту  „Замки України” за охорону і збереження унікальних пам’яток давнини. Старе місто – це католицький собор Святих Петра і Павла, православна Свято-Покровська церква, де й дотепер відбуваються богослужіння, колишні неоготична лютеранська кірха, єврейська синагога...  Це також можливість  відвідати давній підземний  храм у Луцькому замку, гробниці, трапезну, поблукати таємничими  підземними ходами, які за переказами колись простягалися уздовж усього міста. 

проспект Волі Один з найкрасивіших і найдовших центральних проспектів Луцька – проспект Волі, названий так після проголошення Незалежності України. Паралельно проспекту, прикрашеному квітниками і фонтанами, протікає річка Стир – притока Прип’яті. До Стиру прилягає парк культури та відпочинку імені Лесі Українки, у якому вздовж річки розташовано міський пляж. Там знаходяться також дитяче містечко атракціонів, зоопарк.

Нове місто розкинулось в 33-му, 40-му, 55-му мікрорайонах, забудованих житловими  спорудами  70- 80-років. Тут мешкає основна частина населення. Цей район міста має розвинену мережу продовольчих магазинів- супермаркетів. Більше року функціонує й один з найбільших у Західному регіоні гіпермаркет ”Там-Там”. Приватний бізнес  обіймає  торгівлю промисловими і продуктовими товарами, будівництво, фармакологію, ресторанне господарство.

Науково-освітній потенціал міста представлений 28 загальноосвітніми  навчальними закладами і 9 вищими. Найстаріші з них  – Волинський державний університет імені Лесі Українки та  Луцький державний технічний університет. Із 18 січня 2007 року в Луцькій  ЗОШ І-ІІІ ступенів №16 відкрито клас для дітей ромської національності.

Волинський державний університет ім.Лесі Українки В обласному центрі Волині виходить 10 друкованих засобів масової інформації: сім міських газет рекламного і громадсько-політичного  спрямування, три журнали, працює дві телекомпанії, п’ять радіостанцій, п’ять поліграфічних підприємств і сім видавництв. Культурно-мистецьке життя Луцька представлене творчими доробками артистів обласного академічного музично-драматичного театру імені Тараса Шевченка, концертними проектами Народного будинку „Просвіта”,  виступами митців обласної філармонії та виставами театру ляльок. Шанувальники образотворчого мистецтва можуть ознайомитися із експозиціями сучасного живопису у Картинній галереї національної Спілки художників України.  

Луцьк відомий  далеко за межами України і  як місто розмаїтих фестивалів, національних ярмарків та лицарських турнірів. Влітку приїздять туристи на  фестивалі: сучасної української естрадної пісні „На хвилях Світязя”, автентичної народної творчості „Берегиня” та на Міжнародний фестиваль „Поліське літо з фольклором”. У Луцькому замку відбуваються  вже традиційні лицарські турніри. Найбільш вишуканим і шляхетним став і Міжнародний музичний фестиваль імені  Ігоря Стравінського, який теж отримав постійну прописку у Луцьку.

Покровителем Луцька здавна вважають святого Миколая, якому  лучани  звели бронзовий пам’ятник.  Із краєм  так чи інакше пов’язані  долі відомих історичних постатей – просвітительки Галшки Гулевичівни, козацького отамана Северина Наливайка, письменниць Лесі Українки та Олени Пчілки, іконописця Йова Конзелевича, сходознавця Агатангела Кримського, композитора Ігоря Стравінського, геолога Павла Тутковського, політичного діяча В’ячеслава Липинського та багатьох інших.

Краєзнавчий музей ознайомить  не лише з історією волинського краю та його героями, а й  з  сучасністю. У колекції музею Волинської ікони - унікальні  раритети, там зберігається чи не  найдавніша в Україні ікона Холмської Божої Матері (ХІ століття). У музеї дзвонів, який  знаходиться у Луцькому замку, можна не тільки оглянути виставку експонатів, але й послухати їх чарівні передзвони.

Місто вабить до себе не лише давньою історією, а й цікавими, доброзичливими  людьми, можливістю дізнатися чимало нового і відпочити серед розмаїття зелені та квітників, посмакувати національними і місцевими стравами у мережі закладів ресторанного господарства. У Луцьку працює 60 барів і ресторанів, 180 кафе і закусочних, 40 кафетеріїв, їдалень і літніх кафе.  Луцьк завжди радий гостям!
Категория: Мои статьи | Добавил: SCRE@M (31.07.2007)
Просмотров: 1464 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 1
1 жора абжора  
0
deal deal deal deal deal deal deal deal deal deal prof prof prof prof prof prof prof respect respect respect respect respect respect respect respect respect

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Форма входа
Поиск
Друзья сайта
 
Стрітрейсинг в Луцьку
Статистика

Онлайн всього: 6
Гостей: 6
Користувачів: 0
Copyright MyCorp © 2024
Используются технологии uCoz