18 серпня 2008 р. Прес-реліз
Триденна буддійська медитація проходитиме в 550 містах світу
18 серпня о 01:00 за київським часом в 550 містах світу розпочалася безперервна триденна буддійська медитація, спрямована на розвиток співчуття та укріплення миру. До медитації, яка триватиме сімдесят дві години, долучаться десять буддійських центрів в Україні.
Світовий медитаційний марафон стартує в містечку Іменштадті у передгір'ях німецьких Альп, де 12 серпня на найбільше щорічне буддійське зібрання Європи з‘їдуться п’ять тисяч буддистів з п’ятдесяти країн. У заході також братимуть участь буддійські центри в усьому світі. Всі вони будуть зв’язані між собою 72-годинною Інтернет-трансляцією.
«Починати змінювати світ має сенс із себе. Науково доведено, що буддійська медитація позитивно впливає на емоційний стан і покращує загальне самопочуття. Медитація насправді змінює людей. Якості, на яких ми концентруємось – співчуття та мудрість – від самого початку присутні в кожному з нас», – говорить Ігор Сомов, представник буддійського центру міста Луцька.
За сімдесят дві години медитації буддисти повторять щонайменше сто мільйонів мантр співчуття «Ом Мані Пеме Хунг». Ця подія відбувається вже четвертий рік поспіль. Протягом попередніх трьох марафонів було промовлено загалом більше мільярда мантр.
«Буддисти – ідеалісти, а не мрійники», каже речник буддійського центру міста Луцька Ігор Сомов. «Ми працюємо, вчимося й виховуємо дітей. Медитувати не означає просто розслаблятися, час від часу промовляючи «ом». Натомість, буддисти свідомо працюють з умом задля того, щоб повною мірою розкрити його потенціал. Ми вважаємо, що співчуття та мудрість – якості, притаманні нашій справжній сутності. Крім того, ми відповідальні за стан нашого ума, і тому нам необхідно докласти зусиль, аби його змінити», пояснив Ігор.
Медитація на Будду Лагідні Очі (тибетською – „Ченрезі”) походить з традиції тибетського буддизму Карма Каґ’ю і практикуєтся в незмінному вигляді з XI сторіччя. З вечора понеділка 18 серпня учасники марафону, змінюючи один одного, повторюватимуть мантру «ОМ МАНІ ПЕМЕ ХУНҐ». Результати надсилатимуться до Іменштадту інтернетом.
Захід проходитиме під керівництвом Шераба Ґ’ялцена Рінпоче та Лами Оле Нідала.
Довідка:
Шераб Ґ’ялцен Рінпоче народився в 1950 році в Непалі. Він є буддійським вчителем лінії Карма Каґ’ю. Ця лінія – одна з найбільших буддійських шкіл Тибету – заснована в XI сторіччі. Нині її представляють найбільші буддійські групи в західній півкулі. Шераб Ґ’ялцен відомий тим, що надихнув інших людей повторити більш як 1000000000 мантр «Мані», а також здійснив багато визначних проектів, включаючи реставрацію монастирів в Непалі і за його межами. Вже двадцять п’ять років поспіль у столиці Непалу Катманду він провадить медитації на аспект співчуття Лагідні Очі.
Лама Оле Нідал народився 1941 року в Данії у передмісті Копенгагена. Тридцять п’ять років тому він отримав освіту буддійського лами від голови тибетської традиції Карма Каґ’ю Його Святості Кармапи. Відтоді, згідно з побажанням Кармапи, він навчає буддизму та медитації сотні тисяч людей у Європі, Америці, Азії та Австралії.
Буддійскький центр Діамантового Шляху міста Луцька засновано в 2006 році. Він входить до складу Релігійного Центру Українського Об'єднання буддистів лінії Карма Каґ'ю – найбільшої в Україні буддійської організації. Центр надає можливість мирянам практикувати вчення Будди для розвитку потенціалу їх ума.
Контакти у Луцьку:
Адреса:
пр. Соборності 13 б, кв 111
Телефони:
718337, 80509111266
E-mail: ihorbud@gmail.com , lutsk@buddhism.org.ua
www.lutsk.buddhism.org.ua